15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Mauritius

  Port Louis

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  26 26 25 24 23 22 21 21 22 23 24 26

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  [email protected]

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

   

  KLIMAT:

  Mauritius położony jest w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego. Część wschodnia wyspy odznacza się mniejszymi amplitudami temperatur niż część zachodnia. Średnie temperatury lata wynoszą 30-32°C, a zimy 17-18°C. Wyspa położona jest na szlaku tropikalnych cyklonów. Pojawiają się one między wrześniem, a majem, oraz w styczniu i lutym. Od maja do listopada temperatury utrzymują się na umiarkowanym poziomie. Niewielka ilość opadów i niska wilgotność powodują, że jest to najlepszy czas na wizytę na wyspie. Od grudnia do kwietnia można spodziewać się większej wilgotności i deszczów. Między grudniem i marcem trwa najlepsza pora na nurkowanie w przejrzystej wodzie. Czerwiec, lipiec i sierpień to najlepszy czas na uprawianie surfingu, a od października do kwietnia na łowienie ogromnych ryb, żerujących blisko brzegu.

  WALUTA:

  100 rupii maurytyjskich (MUR) = 2,66 USD (kwiecień 2015)

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Obiad w restauracji ok. 6-12 USD, małe piwo: ok. 4-5 USD, mała butelka wody: ok. 1-2 USD

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przylocie na Mauritius należy przesunąć wskazówki o 3 godziny do przodu względem czasu polskiego.

  CZAS LOTU:

  Mauritius - ok. 14 godz.

  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Mauritius - ok. 12 godz.

  CIEKAWOSTKI:

  Mauritius jest rajem dla fotografów. Wyspa okazale prezentuje się na zdjęciach i zachęca do utrwalania jej piękna na zdjęciach. Obowiązują jednak pewne zasady: nie można fotografować obiektów wojskowych, mostów, portów, etc, w muzeach należy fotografować bez użycia lampy błyskowej (czasami za opłatą), aby zrobić zdjęcie komuś z przechodniów najpierw należy zapytać o pozwolenie. W Parku Narodowym Chamarel, na południowym zachodzie wyspy, istnieje ziemia wulkaniczna mieniąca się różnymi barwami, zwana ziemią siedmiu kolorów. Ze względu na to, że większość mieszkańców wyspy jest pochodzenia hinduskiego, w telewizji są kanały dedykowane z filmami z Bollywood. Mauritius słynie z produkcji drewnianych modeli statków. Precyzyjnie wykonany model żaglowca ze wszystkimi detalami z pewnością będzie miłą pamiątką. Tutejsza kuchnia obfituje w świeżo złowione owoce morza i ryby, egzotyczne owoce i różne przyprawy, które jednak na Mauritiusie smakują inaczej niż w innych egzotycznych krajach. A to za sprawą lokalnych przypraw i ziół oraz przepisów, którymi lokalni mieszkańcy niechętnie się dzielą.

  TRANSPORT:

  Na Mauritius można dostać się drogą morską lub, jak większość turystów, lotniczą korzystając z licznych połączeń z Europy i Afryki. Na wyspie działa kilka niedrogich linii autobusowych pokrywających swoim zasięgiem całą wyspę. Główne węzły komunikacyjne to Port Louis i Curepipe. Samochód można wynająć w głównych miastach lub na lotnisku. Trzeba mieć ukończone 23 lata i okazać Międzynarodowe Prawo Jazdy. Ruch lewostronny, zróżnicowany standard dróg.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  220V lub 125V, 50 Hz. Gniazdka europejskie (dwa okrągłe poziomo położone otwory) i brytyjskie (dwa otwory podłużne położone poziomo i jeden pionowo, pośrodku).

  WIZY:

  Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Powinny być spełnione następujące warunki: mają bilet powrotny, potwierdzoną rezerwację miejsca zamieszkania oraz środki niezbędne do utrzymania się w czasie pobytu (ok. 100 USD na dzień), a ważność ich paszportu w dniu planowanego opuszczenia terytorium Republiki Mauritiusu powinna wynosić - zgodnie z wymogami tego kraju - co najmniej kilka dni.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Mauritius znajduje się w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Kenii:

  Kabarnet Rd.

  00100 Nairobi, P.O. Box 30086

  tel.: (00-254 20) 38 72 811, 38 72 812

  fax: (00-254 20) 38 72 814

  e-mail: [email protected]

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt